İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat

Çankaya Çukurambar (Karakusunlar) da 750.000 TL lik hisse sadece 50.000 TL ye Lansmana Özel ve Sadece 5 Hisse

7 Fotoğrafı İncele

Harita ANKARA / ÇANKAYA / ÇUKURAMBAR MAH.

Adresi ilan sahibi ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

50.000
Satılık Arsa

İlan Açıklaması

MGORE NE İŞ YAPAR?

MGORE, kendisine verilen vekâletler ile miras araştırmaları yaparak, miras kalan taşınmazları bulur. Bu taşınmazlar mirasçılar tarafından çeşitli sebeplerle bulunamayan yada bilinmeyen miraslardır. MGORE tarafından bulunan mirasların tüm masrafları MGORE tarafından yapılarak, tapular mirasçılar adlarına tescil ettirilir. MGORE bu işlemler için bir ücret talep etmek yerine bulduğu taşınmazlardan hisse almaktadır.

MGORE NEDEN UCUZA SATAR?

MGORE NE İŞ YAPAR kısmından da anlaşılacağı üzere, taşınmazlar iş karşılığında yapılan araştırmaların sonucunda ücretsiz olarak alınmaktadır. Hal böyle olunca da hızlı hareket etmek ve yeni yatırımlar ve farklı projelere imza atmak için, hızlı hareket etmeyi prensip edinmiştir. Bu sebeplerden dolayı MGORE tarafından satılan taşınmazlar piyasa değerlerinin çok ama çok altındadır.

MGORE NEDEN NOTER ve TAPU SATIŞLARINI AYRI AYRI ZAMANLARDA YAPMAKTADIR?

Miras mallar kanunen EL BİRLİĞİ olarak mirasçılara geçmektedir. El Birliği halindeki bir taşınmazın satışı ise tüm mirasçılar tarafından aynı anda ve tek seferde yapılabilmektedir. Bu el birliğinin PAYLI MÜLKİYETE geçmesi ise intikal işlemlerinden sonra 3-4 ayı bulabilmektedir. PAYLI MÜLKİYETE geçilince ise herkes kendine ait olan taşınmazları tek başına satabilme hakkına sahip olmaktadır.

 El Birliği olan bir taşınmazın NOTERDEN satışının yapılarak alıcı adına tapuya şerh koyulmasında kanunen bir sakınca yoktur. Noter aracılığı ile herhangi bir taşınmazı satın alan kişi tek başına satıcının onayına ihtiyaç duymadan tapu dairesine giderek bu taşınmazı artık ben aldım şu zamanda da tapuyu teslim alacağım anlamında bir şerh koyma hakkına sahip olur. O zaman geldiğinde satıcı satmaktan vazgeçtim satmıyorum diye bir sebep öne süremez. En kötü sonucu düşündüğünüzde bile çok kısa bir zaman içerisinde, mahkeme kararı ile o taşınmaz adınıza tescil ettirilir.

MGORE, tüm masrafları kendisi karşıladığı için, tapu tesliminden önce NOTER satışları yaparak hem kendisine maddi bir kaynak sağlar, hem de yatırımcısını kanunlar çerçevesinde güvence altına alarak çok uygun şartlarda ve piyasa değerinin nerede ise 15 de 1 fiyatına ( Sadece LANSMAN FİYATLARINDA GEÇERLİDİR ) yatırım yaptırır.

ARSA FİYAT SEÇENEKLERİ ve FIRSATLARIMIZ AŞAĞIDADIR.

FIRSAT 1

Hisse Miktarı                    : 100 m2

LANSMAN FİYATI            : 50.000 TL ( Kazancınız 700.000 TL )

FIRSAT SAYISI                   : SADECE İlk 5 Hisse

ÖDEME                                               : Sözleşme esnasında tamamı peşin olarak ödenir.

FIRSAT 2

Hisse Miktarı                    : 100 m2

LANSMAN FİYATI            : 75.000 TL ( Kazancınız 675.000 TL )

FIRSAT SAYISI                   : İkinci Grup 5 Hisse

ÖDEME                                               : Sözleşme esnasında 15.000 TL ve Noter Satışında 60.000 TL olmak üzere tamamı 75.000 TL olarak ödenir.

FIRSAT 3

Hisse Miktarı                    : 100 m2

LANSMAN FİYATI            : 100.000 TL ( Kazancınız 650.000 TL )

FIRSAT SAYISI                   : Üçüncü Grup 5 Hisse

ÖDEME                                               : Sözleşme esnasında 20.000 TL, Noter Satışında 30.000 TL ve Tapu tesliminde 50.000 TL olmak üzere tamamı 100.000 TL olarak ödenir.

FIRSAT 4

Hisse Miktarı                    : 100 m2

LANSMAN FİYATI            : 150.000 TL ( Kazancınız 600.000 TL )

FIRSAT SAYISI                   : Dördüncü Grup 5 Hisse

ÖDEME                                               : Sözleşme esnasında 30.000 TL, Noter Satışında 45.000 TL ve Tapu tesliminde 75.000 TL olmak üzere tamamı 150.000 TL olarak ödenir.

FIRSAT 5

Hisse Miktarı                    : 100 m2

LANSMAN FİYATI            : 250.000 TL ( Kazancınız 500.000 TL )

FIRSAT SAYISI                   : Beşinci Grup 10 Hisse

ÖDEME                                               : Sözleşme esnasında 50.000 TL, Noter Satışında 75.000 TL ve Tapu tesliminde 125.000 TL olmak üzere tamamı 250.000 TL olarak ödenir.

SON FIRSATLAR

Hisse Miktarı                    : 100 m2

LANSMAN FİYATI            : 500.000 TL ( Kazancınız 250.000 TL )

FIRSAT SAYISI                   : 50 Hisse

ÖDEME                                               : Sözleşme esnasında 25.000 TL, ve Tapu tesliminde 475.000 TL olmak üzere tamamı 500.000 TL olarak ödenir.

Yukarıdaki kazanç tutarları tarafımızdan yapılan araştırmalara göre verilmiş yaklaşık değerlerdir. Piyasa değerlerini lütfen kendiniz de araştırınız.

DİĞER AÇIKLAMALAR

1.       Sözleşme zamanında peşinatınızı % 10 arttırarak, Noter Satışınızı almadan, kalanının tamamını tapu tesliminde ödeyebilirsiniz.

2.       100 m2’nin şu anki normal şartlarda ortalama değeri 750.000 TL dir. Bu fiyat tarafımızdan yapılan araştırmalara göre verilmiş olup kesin bir rakam değildir. Kesin fiyatlar için lütfen kendiniz de araştırınız.

3.       Noter satışları her hafta Pazartesi günleri yapılacaktır.

4.       Tapu teslimi ortalama 6 ay sonra olacaktır.

5.       Tapu ve Noter Masrafları Alıcıya Aittir.

6.       Araç takası kabul edilir. (Fırsat 4,5 ve 6 için geçerlidir) Araçlarının Galeri fiyatından değil, piyasa değerinden alınır.

ARSALARIMIZIN İMAR ÖZELLİKLERİ

İmar Durumu    : TEKNOKENT İMARLI

Emsal                   : 0.67

Hmax                   : Serbest

Konumu              : Ankara / Çankaya / Karakusunlar 29192 Ada 3 Parsel ve 29193 Ada 2 Parsel

Arsa Konumunu Görmek İçin Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün Resmi İnternet Sitesine Bakabilirsiniz.

PARSEL SORGULAMAYA GİT

ARSA AÇIKLAMASI VE BİLİNMESİ GEREKENLER

Bu arsaların sahiplerinin daha birçok yerleri ODTÜ tarafından KAMULAŞTIRILMIŞTIR. Ancak bu arsanın ödemesi yapılmamış olduğu için, ODTÜ ile arsa sahibi olarak anlaşılacak ve İşyeri / Plaza yapılacak ve sizler kira geliri elde edeceksiniz yada anlaşılamaz ise ODTÜ’ye dava açılarak KAMULAŞTIRMA yapması istenecektir.

Birkaç mirasçı tarafından daha önce açılan Kamulaştırma davası ODTÜ’nün bu arsa içinde ödeme yaptığını ileri sürmesi ile uzun zaman sürmüş ancak ODTÜ davayı kaybetmiş ve 8 yıl önce mahkeme tarafından metresine 1.500 TL değer biçilmiştir.

Tapunuzu aldıktan sonra yapılacak işlerin tamamı gene MGORE tarafından takip edilecektir. MGORE’un da aynı parelerde kendine bıraktığı çok fazla yerin olduğu ve % 60 mirasçıyı da temsil edecek vekâlet ve sözleşmelerinin olduğu bilinmelidir. Kanunen dava açılmadan önce ODTÜ ile SULH olmak için masaya oturulacaktır. Maksimum 6 ay içerisinde anlaşılamaz ise ODTÜ ya dava açılacaktır. Bu dava ODTÜ tarafından ödeme yapıldığının belgelenememesinden dolayı sadece güncel fiyat değerlemesi için olacak olup 2 yada 3 yıl sürmesi beklenmektedir. Ancak şu da bilinmelidir ki mahkeme karar verdiği andan itibaren paranızı bankaya koymuş gibi en yüksek oranda faiz işlemeye başlayacaktır. Bunlar kanunen haklarınızdır.

OFİSİMİZE GELDİĞİNİZDE GEREKLİ OLAN TÜM BELGELERİ, MAHKEME KARARLARI, 8 YIL ÖNCE MAHKEME TARAFINDAN ARSAYA METRESİ İÇİN 1.500 TL VERİLDİĞİNE DAİR BELGE, TAPULARI vs GÖREBİLİR ve GÖNÜL RAHATLIĞI İLE YATIRIM YAPABİLİRSİNİZ.

DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZİ ARAYABİLİRSİNİZ.

0 312 911 25 89

Özellikler

Altyapı
Yolu Açılmış
Arıtma
Zemin Etüdü
Kanalizasyon
Doğalgaz
Su
Sanayi Elektriği
Elektrik
Konum
Toplu Ulaşıma Yakın
Havaalanına Yakın
Ana Yola Yakın
Genel Özellikler
Köşe Parsel
Yolu Açılmış
Projeli
Parselli
Manzara
Şehir
Doğa
Harita Görünümü Sokak Görünümü

Benzer İlanlar

Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Mesaj Gönder Açıklama